Изненадващ резултат в Fastnet Race

Съдържание:

Anonim

Яхта от само 33 фута, Nicholson 33 "Iromiguy" от Франция, спечели Fastnet Race след изчислено време. Победителката след време на плаване "ICAP Maximus" падна в общото класиране на 115-то място, но поне успя да запази първото си място в класа IRC Super 0.

Ръководството в Fastnet Race се промени към края на постоянната регата. Вятърът се засили малко от четвъртък, което даде предимство на по-малките яхти: Беше им лесно да надминат състезателната си стойност, докато големите кораби, които отдавна пристигнаха в Плимут, вече не можеха да се възползват от по-добрите условия на вятъра. Така се случи случаят, че любимият „ICAP Maximus“, който вече беше преминал финалната линия в сряда в 8:22:07 ч., Трябваше да наблюдава от четвъртък вечерта как едната яхта замени другата на първо място и „ICAP Maximus“се плъзна надолу по списъка. И накрая, победител беше френският Никълсън 33 "Иромигюй". Възраст: 29 години! Тя премина финалната линия в 12:24 ч. BST в петък.

Шкиперът Жан-Ив Шато, който всъщност е искал да купи нова лодка, очевидно е инвестирал на точното място за лодката си, която на пръв поглед изглеждаше малко изтъркана: той купи нови платна за Fastnet Race. „Новите платна са важни“, казва Шато, който смята, че продажната стойност на неговата яхта е по-малка от стойността на платната.

Екипът на "Iromiguy" се състои изцяло от моряци любители. Но както шкиперът Шато, така и неговият шестима екипаж, които имат пълното доверие на шкипера, са много опитни и са плавали по много регати. Шато вече е участвал в четири състезания Fastnet; преди две години той зае второ място в своя клас. „Върнах се, за да се опитам да спечеля класа си тази година - каза Шато, - но не мислех, че мога да спечеля цялото състезание. Това е невероятно, детска мечта."

Германският Maxi "Uca", изготвен от дизайнерите Judel / Vrolijk, който за кратко беше на второ място в изчисленото време, се справи като всички големи яхти: "Uca" беше безмилостен за по-малките яхти, които имаха по-добри условия на вятъра като цяло надолу. Така че тя, която премина финалната линия като осмата лодка, сега трябва да се задоволи с място 243. В своя клас (IRC Super 0) тя е на 8-мо място.

От останалите три яхти с кода на страната GER в платната си, нито една не може да постигне отлично място. “Xenia”, IMX 38, беше класирана на 100-то място в своя клас (IRC 1) на 15-то място. “Walross III”, Swan 55, бе класирано на 24-то място в своя клас (IRC 1) и общо на 137-мо място. Тя обаче получава поне 28 места наказание. “Haze”, Luffe 48, беше класиран на 17 място в клас IRC 0 и на 168 място в общото класиране.

Отворените 60-те също се оказаха особено вълнуващо състезание, в което „Virbac-Paprec“с шкипер Жан-Пиер Дик преминаха финалната линия само 13 минути преди Бернар Стам и неговите „Cheminées-Poujoulat“. Тъй като обаче „Virbac-Paprec“получи наказателни точки за „външна помощ“(тя се нахвърли на земята и трябваше да бъде освободена, затова призова „външна помощ“), победата в крайна сметка отиде при Бернард Стам от Швейцария на „Cheminées- Poujoulat.

Предварителни резултати (13 август, 11 ч.)

IRC Победител над всички, изчислено време: Iromiguy, Nicholson 33, Jean-Yves ChateauПобедител над всички, време плава (отличие): ICAP Maximus, Charles St. Clair & Bill Buckle

IRM Победител над всичко: Too Steamy, Farr 40, Nick & Annie HaighПърва яхта след времето на плаване (в този клас): Leopard of London, Reichel / Pugh, Mike Slad

IRC - Супер 0 1) ICAP Maximus, Elliott 30m, EBS Yachting2) Пачове, TP 52, Eamon Conneely3) Bear of Britain, Farr 52, Kit Hobda

IRC - 0 1) Thunder 2, Mills 37, Robert Boulter2) Сатори, Гранд Солей 45, Стивън Блом3) Моана, Първа 47.7, Франсоа Губа

IRC - 1 1) Ловец на глави, Prim38, Роджър Дънстан2) Ster If 5, X 442, Guy Sallenave3) PumLogic, Reflex 38, Sailing Logi

IRC - 2-ри 1) Уинсъм, S&S 41, Хари Хейст2) Нощ и ден, J 105, Pascal Loison3) Groupe Paprec, X 332, Jacques Amede

IRC - 3-ти 1) Iromiguy, Nicholson 33, Jean-Yves Chateau2) Каватина, Гранад38, Ерик Лисън 3) Изгнание, X 312, Николас де Фурние

IRM 1) Too Steamy, Farr 40, Nick & Annie Haigh2) Cacharaza, Farr 40, Marcos Vivian de l Pedrosa3) Хулиган V, Max Fun 35, Едуард Бродуе

Многокорпусни 1) Tancrede, Normanni 34, Joel Malardel2) Dazzle, Dazcat 12, Michael Butterfield3) Парадокс, Dazcat 10 м, Мат Бейкъ

Двуръка 1) Нощ и ден, J 105, Pascal Loison2) Berrimilla, Brolg 33, Alex Whitworth3) Sixes and Sevems, Sigm33, Pip Dwyer / Jon Brockhous

Отворете 60 1) Камина Poujoulat, Bernard Stamm2) Вирбак-Папрек, Жан-Пиер Дик 3) Sill & Véolia, Roland Jourdai