С главата напред по пътя към успеха

Съдържание:

Anonim

Екипажът на 86-годишната океанска яхта "Dorade" успя да спечели трето място на съвременни състезателни яхти на състезанието от 370 морски мили от Бризбейн до Keppel Race и второ на Audi Hamilton Island Race Week.

Регатите по южното крайбрежие на Австралия са част от кампания, която ще завърши със старта на състезанието Сидни-Хобарт в боксовия ден.

„Тя е невероятна яхта и ни изненадва отново и отново“, каза тактикът Кевин Милър за класиката, която някога постави основата за международната репутация на американския дизайнерски екип на братята Род и Олин Стивънс.

"Dorade" пише история на яхтите. Първата от много грандиозни победи в регатата е свързана с рекорд, за който корабът все още стои - през 1931 г., като най-малката участваща яхта, тя става първата в трансатлантическото състезание. Водеше се от тогавашния 23-годишен Олин Стивънс.

След обширна реставрация, класиката сега се плава отново от амбициозен екипаж на регатите в открито море, които те успешно завършиха след стартирането.

В дневния ред на "Dorade Down Under Campaign" преди състезанието в Сидни Хобарт все още са участието в състезанието Bass Island през октомври и състезанието Bird Island през ноември.

Фото галерия: Честит рожден ден, Олин